بلاگ

آموزش فارسی win rar – فشرده

تاریخ به روز شده: 22 بهمن 1402

چه جوری باید فایل زیپ شده رو برگردوند؟

برنامه ی وین رار را نصب کنيد و در پایان نصب دقت داشته باشيد که تمامی پسوند ها بخصوص پسوند های ZIP , RAR انتخاب شده باشد و گزینه Cascaded context menus انتخاب شده باشد، سپس روی گزینه Finish را بزنید.

روش اول:

روی فایل فشرده Zip , rar راست کليک و گزینه Extract to Name File اکـستـراکــت تو نـام فــایـل زیــپ یـا رار یــا هــر فـایـل فشـرده شـده دیـگر کلیک کنید. با ایـن کـار کنـار فـایـل زیـپ پوشه ای همنام آن ساخته و فایل ها در آن ریخته می شود.

آموزش های خدمات کامپیوتری گلشهر

روش دوم:

فــایـل را بـاز کرده (راست کـلـيـک open) هـمـه ی فـایـل هـای داخـل آن را انــتــخـاب و کـليـدهای تـرکـيبی ctrl+c را به مـنـظـور کپی زده در جـایـی کـه می خـواهـيـد فـایـل هـای داخـل فـایـل فـشرده ی مورد نظر را Paste کـنـيـد.

یک هدیه:

اگر خواستيد فایل فشرده بسازید، zip یا rar بسازید؟ چرا؟

rar بسازید، چون حجم فایل ها خيلی فشرده تر می شود!

اگر می خواهيد فایل های فشرده را بدون نیاز به نصب برنامه Win rar دانلود و مورد استفاده قرار بدهند، می توانید فایل zip یا   rarرا بعد از آنکه فشرده کردید، به  exeتبدیل کنيد؛ اما توجه داشته باشيد که به حجم فایل zip  یا rar شما حدودا  kb١٠٠ اضافه می شود ولی در عوض صرفا با دانلود و اجرا مستقیم، فایل ها در اختیار سایرین قرار می گیرد.

 

توجه: در هنگام ساخت فایل فشرده ابتدا فایل ها را به  rarتبدیل کرده و سپس گزینه مخصوص  exeشدن فایل را انتخاب کنيد.

 

طریقه ی ایجاد فایل  rar یا zip توسط برنامه Win rar

1. روی فایل مورد نظر کليک راست نموده و گزینه Add to archive را انتخاب کنيد تا لیست منوهای آن فایل باز شود.

2. اگر می خواهيد با بيشترین مقدار ممکن فایل یا فایل های شما فشرده شود، از قسمت پایین سمت چپ، منو کشویی Compression method را باز و گزینه Best را انتخاب کنيد.

نکته: در صورتی که می خواهيد فایل فشرده شده را به صورت اجرایی تبدیل کنید، گزینه مربوط به exe شدن را انتخاب کنيد.

آموزش های خدمات کامپیوتری گلشهر

بدون دیدگاه

گذاشتن دیدگاه